Česko zatvára hranice pre cudzincov a sprísnia sa aj ďalšie opatrenia

29.1.2021 (Webnoviny.sk) – Česká republika sa od polnoci z piatka na sobotu zatvára pre cudzincov. České ministerstvo zahraničia varovalo cestujúcich zo zahraničia, že vláda povolila len nevyhnutné cesty.

Viac o téme: Koronavírus

To platí bez ohľadu na to, či ľudia prichádzajú z krajín s nízkym alebo vysokým rizikom nákazy, informuje spravodajský portál TN.cz.

Obmedzenie platí do polovice februára

O zákaze rozhodla vláda vo štvrtok v rámci sprísňovania opatrení. Obmedzenie platí do 14. februára, dokedy platí aj núdzový stav v krajine.

Zo zákazu cestovania majú výnimku napríklad cudzinci cestujúci za prácou, vzdelaním, nevyhnutne za rodinou, na úrady alebo k lekárovi.

V krajine začnú platiť aj ďalšie obmedzenia

Od polnoci začínajú platiť v Česku aj ďalšie obmedzenia, o ktorých vo štvrtok rozhodla vláda. Prísnejšie sú pravidlá voľného pohybu, návštev nemocníc, pre ubytovanie v hoteloch či prevádzku lanoviek a vlekov.

Kabinet odporučil obyvateľom obmedziť kontakt s ľuďmi mimo svoju domácnosť a tiež návštevy príbuzných. Pri kontakte s druhými ľuďmi by mali mať respirátory typu FFP2.

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 v Česku, núdzový stav, pandemické opatrenia, štátne hranice, zákaz cestovať
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko zatvára hranice pre cudzincov a sprísnia sa aj ďalšie opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pilotov F1 čakajú v novej sezóne zmeny, piatkové tréningy sa skrátia a posunú sa aj začiatky pretekov

Podnikateľ Brhel odmieta všetky obvinenia, svoju nevinu chce preukázať