Česká vláda prerokuje sprísnenie ďalších opatrení, zvažujú aj zákaz cestovania medzi krajmi

5.2.2021 (Webnoviny.sk) – Česká vláda v pondelok prerokuje sprísnenie opatrení proti šíreniu koronavírusu a uvažovať pravdepodobne bude aj o zákaze cestovania medzi jednotlivými krajmi. Povedal to v Českej televízii minister zdravotníctva Jan Blatný (za ANO).

Babišova vláda návrh už raz odmietla

„Je možné pristúpiť k ďalším sprísňujúcim opatreniam. Jedným z nich je ďalšie obmedzenie mobility ľudí, napríklad medzi krajmi,” vyhlásil šéf českého rezortu zdravotníctva. Informuje o tom portál TN.cz.

Viac o téme: Koronavírus

O podobnom zákaze sa v Česku v minulosti uvažovalo. Epidemiológ a poradca premiéra Roman Prymula hovoril o obmedzení pohybu do určitej vzdialenosti od miesta bydliska. Vláda Andreja Babiša (ANO) to vtedy odmietla. V piatok ráno predseda českej vlády možné sprísnenie opatrení nechcel komentovať.

Hamáček chce motivovať ľudí

Nesúhlas s nápadom ministra zdravotníctva už vyjadrili niektorí českí politici, a to nielen z opozície. „Prípadné obmedzenie pohybu medzi krajmi nemá nijakú logiku. Ďalšie sprísňovanie bez jasného dôvodu a bez opory v dátach len zvyšuje frustráciu,” povedal predseda opozičnej ODS Petr Fiala.

Nápad sa príliš nepozdáva ani ministrovi vnútra a podpredsedovi vlády Janovi Hamáčkovi (ČSSD). „Predtým, ako sprísnime, najprv poďme ľudí motivovať, nech dodržiavajú terajšie opatrenia, ministerstvo vnútra má pripravené varianty,” vyhlásil Hamáček.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Česká vláda prerokuje sprísnenie ďalších opatrení, zvažujú aj zákaz cestovania medzi krajmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Obvinený podnikateľ Suchoba je stále v zahraničí, nekomunikuje s právnikom ani s partnermi

Slovákom volá falošná technická podpora z Microsoftu, za ukradnuté údaje pýtajú peniaze