Bratislavčania nechcú bilboardy na Miletičovej, za ich odstránenie začali bojovať petíciou

26.1.2021 (Webnoviny.sk) – Obyvatelia bratislavského Ružinova bojujú petíciou za odstránenie bilbordov na Miletičovej. V tlačovej správe o tom informovali miestni poslanci za Team Vallo pre Ružinov, ktorí upozorňujú na dlhodobo neriešený problém nelegálnych bilbordov na trhovisku Miletičova.

„Poslanci Team Vallo pre Ružinov spolu s aktívnymi občanmi sa rozhodli požiadať o pomoc verejnosť a spustili petíciu za odstránenie nelegálnych bilbordov, ktorú podpísalo za sedem dní 900 ľudí a na sociálnej sieti má viac ako 400 zdieľaní,” uvádzajú poslanci.

Čierne stavby

„Najväčšie trhovisko v Bratislave na Miletičovej ulici, známe ako Miletička, pozná každý Bratislavčan. Jeho vstup už roky lemuje „bilbordová aleja, ktorá je využívaná na rozsiahlu vonkajšiu reklamu viacerými spoločnosťami. Neestetický bilbordový plot, ktorý narúša verejný priestor a zamoruje jeho vizuálne vnímanie, sa stal terčom sťažností návštevníkov trhoviska, ako aj iných obyvateľov Bratislavy,” upozorňujú poslanci za Team Vallo pre Ružinov.

Na ich podnet v predstavenstve Ružinovského podniku verejnoprospešných služieb (RPVPS), ktorý mal v správe trhovisko, boli reklamným spoločnostiam ukončené nájomné zmluvy k 31. decembru 2019.

„Tie napriek tomu predmetné plochy prenajímajú na účely reklamy ďalej. Dokonca nosné konštrukcie niektorých reklamných spoločností nemajú stavebné povolenia a preto sú považované za čierne stavby,” upozorňujú poslanci.

Novela stavebného zákona môže pomôcť

„V súvislosti s tým podal RPVPS žaloby na vypratanie predmetu nájmu. Zároveň podnik podal na stavebný úrad mestskej časti Ružinov v júni 2020 ohlásenia odstránenia nepovolenej reklamnej stavby, doplnené v októbri, zatiaľ bez právoplatného rozhodnutia,” vysvetľujú poslanci a dodávajú, že tento stav do dnešného dňa napriek vykonaným krokom pretrváva a nie je vidieť žiadny posun.

„Veríme, že aj aktuálny návrh novely stavebného zákona, ktorý sa má v najbližších dňoch prerokovať v Národnej rade SR, bude schválený a umožní samosprávam jednoduchšie vysporiadanie sa s vizuálnym smogom,” uzavreli.

Poslanecké kluby Teamu Vallo pre Ružinov sever/juh tvoria jedenásti poslanci zvolení do miestneho zastupiteľstva Bratislava – Ružinov v novembri 2018.

Viac k témam: bilbord, čierna stavba, petícia, reklama
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavčania nechcú bilboardy na Miletičovej, za ich odstránenie začali bojovať petíciou © SITA Všetky práva vyhradené.

Uhrík, Mazurek, Ďurica a ďalší poslanci odchádzajú z Kotlebovej ĽSNS

Úroky sú na minime. Komu sa oplatí žiadať o hypoúver?