Austrália upravila text štátnej hymny, urobila tak na počesť domorodého obyvateľstva

1.1.2021 (Webnoviny.sk) – Austrália sa rozhodla zmeniť jedno slovo v texte svojej štátnej hymny, aby ňou lepšie odrážala to, čo predseda Scott Morrison nazval “duchom jednoty”. Učinili tak na počesť domorodého obyvateľstva Austrálie.

V druhej strofe hymny Advance Australia Fair zmenili text z doterajšieho znenia “For we are young and free” na “For we are one and free”. Táto zmena začala platiť v piatok.

“Austrália vždy bola najúspešnejším multikultúrnym národom na Zemi. Je čas zabezpečiť, aby sa táto veľká jednota ešte viac odrážala v našej štátnej hymne. Aj keď Austrália ako moderný národ môže byť relatívne mladá, príbeh našej krajiny je prastarý, rovnako ako príbehy mnohých pôvodných národov, ktoré uznávame a rešpektujeme,” vyhlásil Morrison.

Skladbu Advance Australia Fair zložil Peter Dodds McCormick a prvýkrát ju predstavil v roku 1878. Za národnú hymnu ju Austrálčania prijali v roku 1984, keď nahradila dovtedajšiu hymnu “God Save the Queen”.

Viac k témam: štátna hymna
Zdroj: Webnoviny.sk – Austrália upravila text štátnej hymny, urobila tak na počesť domorodého obyvateľstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Francúzsko sa zaviazalo zrýchliť očkovací proces, Macron na to dohliadne osobne

Kim Čong-un sa verejnosti poďakoval za dôveru, občanom rozposlal pohľadnice