- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Muž sa pri renovácii svojho domu prekopal do podzemného mesta, kde by sa zmestilo až 20 000 ľudí!

0 969

- Reklama -

Chlap, ktorý renovoval v Turecku svoj dom do konca života nezabudne na to, čo pri tom objavil.

Obyvateľ tureckého mesta Derinkuyu celkom náhodou objavil pri rekonštrukcii svojho domu čásť tunela. Na konci neho sa nachádzal neuveriteľne rozsiahly komplex chodieb, ktoré pripomínali podzemné mesto do ktorého by sa zmestilo až 20 000 obyvateľov, teda napríklad všetci obyvatelia slovenského mesta Snina.

V Tureckej časti s názvom Kapadocia vyrastalo podobných miest mnoho. Dôvod bol jednoduchý. Miestni ľudia sa potrebovali niekde ukryť pred nepriateľmi. Preto sa predpokladá, že aj mesto Derinkuyu poskytlo ochranu rôznym národom, ktoré v meste pred niekoľko stovkami rokov pred Kristom ovládali.

Ostatní čítajú

- Reklama -

- Reklama -

Naposledy však mesto obývali v roku 1909 Kapadockí Gréci. Na viac ako päť desaťročí sa na toto mesto zabudlo a v šesťdesiatych rokoch minulého storočia došlo k znovuobjavení tohto mesta.

Mesto zasahuje až do hĺbky 76 metrov pod zemou a až v osemnástich rôznych poschodiach. V meste bolo v tom čase viacero ventilačných šachiet, studní a mnoho guľatých kamenných dverí, ktoré zaručovali bezpečie a nedobytnú ochranu. ďalej ste tam mohli nájsť vinné pivnice, spoločenské haly, dokonca aj školy či stajne a iné pracovné miestnosti.

ĎALŠIE FOTOGRAFIE Z MIESTA NÁJDEŠ NA DRUHEJ STRANE

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac