Urážky, hádky a osočovanie v NR SR! Matovičov tvrdý odkaz Dankovi: “Poď fúkať!”. Podobný návrh prišiel aj od Kotlebovcov

Rokovanie Národnej Rady začalo vzdaním úcty minútou ticha zosnulému českému politikovi Jaroslavovi Kuberovi. Po tomto akte sa začalo rokovanie 57. schôdze Národnej Rady, na ktorom sa zúčastnilo 135 poslancov.

Rokovanie viedol Predseda Národnej Rady, Andrej Danko (SNS). Po tom, čo predseda NR SR privítal študentov Obchodnej akadémie zo Žiliny a obyvateľov obce Malinovo, začali predkladať poslanci pozmeňujúce návrhy.
Pozmeňujúce návrhy opozície poslanci NR SR neschválili.

“On je ožratý!”

Andrej Danko sa pri vedení schôdze vyjadril, že k pani prezidentke nemá dôstojnosť a odkázal pánovi poslancovi Poliačikovi, aby šiel kričať do prezidentského paláca. V slovných útokoch na adresu prezidentky Čaputovej Andrej Danko pokračoval aj ďalej so slovami “Budem si ctiť prezidentský palác keď bude nezávislý a apolitický a nebude slúžiť feťákom, ako ste vy!” Odkázal Andrej Danko poslancovi Poliačikovi.

Komolenie slov a znížená artikulácia predsedu NR SR Andreja Danka posilnila poslanca Igora Matoviča, ktorý sa postaral o ďalší rozruch Poslanec Igor Matovič, pristúpil k predsedovi Andrejovi Dankovi s nápisom “On je ožratý”. Danko reagoval so slovami, že je šťastný, že je koniec volebného obdobia a tohto šialenca (myslel Igora Matoviča) už nemusí vidieť.

Vy si niekedy mýlite moju dobrosť s hlúposťou. Moju dobrotu s hlúposťou. A veľmi dobre viete, že som iný človek, ako mi prezentujete v sociálnych médiách…. A mám vás plné zuby všetkých. Plné zuby… To, čo ste robili roky, že ste nám tu nadávali, urážali nás a že ste iné prezentovali médiám je nedôstojné. Vy ste rok nechodil do práce, napriek tomu ste si bral peniaze od Národnej Rady, takže ich prosím vy vráťte do Národnej rady. A vy prosím, poďte so mnou na odber krvi, aby sme vedeli, či fetujete alebo nie….A už si nebudem dávať servítky, lebo vás mám plné zuby všetkých. Dôstojne som si robil túto prácu celé štyri roky a vás poprosím o kľud v tejto sále a vás poprosím o kľud lebo potom sa bude smiať tento Kotleba, ktorého sa potom čudujete, že mu rastú percentá. Aj toho mám dosť!”

ANDERJ DANKO NA ROKOVANÍ NÁRODNEJ RADY SR.

K rokovaniu sa vyjadril aj poslanec Marián Kotleba, ktorý navrhol aby všetci poslanci vykonali dychovú skúšku na prítomnosť alkoholu. Predseda NR SR mu odkázal, že sa stretnú v Egypte. Poslanec Poliačik ale aj poslanec Igor Matovič požiadal Andreja Danka, aby sa ospravedlnil prezidentke za svoj výrok, ktorý podľa neho nepatrí do úst predsedu Národnej Rady.

Video zo začiatku rokovania Národnej Rady nájdete na druhej strane.

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac