in

Ministerstvo kultúry doposiaľ umelcom vyplatilo na COVID dotáciách viac ako dva milióny eur

12.7.2021 (Webnoviny.sk) – Rezort kultúry doposiaľ vyplatil prostredníctvom COVID dotácií fyzickým osobám z oblasti kultúry a kreatívneho priemyslu viac ako dva milióny eur. V tlačovej správe o tom informovala Zuzana Viciaňová, hovorkyňa Ministerstva kultúry SR (MK SR).

Rezort upozorňuje, že v stredu 30. júna uzavrel ďalšiu výzvu v rámci balíka pandemickej finančnej pomoci, ktorú poskytuje samotné ministerstvo.

„COVIDové dotácie boli tentokrát určené pre umelcov v slobodnom povolaní a živnostníkov v technických a obslužných profesiách dlhodobo pôsobiacich v kultúre a kreatívnom priemysle. Výzva bola postavená na princípe adresnosti, jasných pravidiel a administratívnej jednoduchosti,“ upozorňuje Viciaňová.

O dotáciu MK SR úspešne požiadali napríklad Ernest Šarközi a Silvia Šarköziová z kapely Cigánski diabli, speváci Samuel Tomeček či Jozef Ráž, herci Daniela Kuffelová či Nela Pocisková, umeleckí rezbári Vincent a Ľubomír Bandúrovci či filmový producent a režisér Ľubomír Slivka.

Viac k témam: COVID dotácie, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo kultúry doposiaľ umelcom vyplatilo na COVID dotáciách viac ako dva milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Slovinci sa jasne postavili za ochranu svojich vôd a v referende zmietli zo stola vládne návrhy

Väčšina návštevníkov festivalu Pohoda bola zaočkovaná proti COVID-19, vykonalo sa vyše dvetisíc testov