in

Milanová: Slovensko sa chce vydať cestou, ktorá na kultúrnych podujatiach navýši počty zaočkovaných ľudí

21.7.2021 (Webnoviny.sk) – Navýšiť počty divákov na kultúrnych podujatiach v prípade zaočkovaných ľudí je cesta, ktorou sa chce Slovensko vydať. Pred stredajším rokovaním vlády to povedala ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO).

Na otázku, kedy by mohlo prísť v tejto oblasti k zmene však nevedela odpovedať, keďže podľa jej slov mutujúci variant koronavírusu neustále mení svoje podoby.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Kultúrny semafor má jasné zadefinované predvídateľné ukazovatele. Nedovolím si tvrdiť, že momentálne dokážeme presadiť to, aby boli tie počty nejako menené. Zatiaľ ostávame na tom, čo je v kultúrnom semafore zadefinované,” ozrejmila Milanová. Zdôraznila, že je dôležité, aby zaočkovanosť populácie Slovenska dosiahla úroveň minimálne 70 percent, aby sa aj kultúre „ľahšie rozbiehalo”.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, kultúrne podujatia, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Milanová: Slovensko sa chce vydať cestou, ktorá na kultúrnych podujatiach navýši počty zaočkovaných ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Softbal sa po 13 rokoch vrátil do programu letnej olympiády, z víťazstva sa tešili Japonky i Američanky

Kolíkovej ministerstvo chce vytvoriť nový informačný systém obchodného registra, pôvodný už nepokrýva aktuálne požiadavky