Colours of Ostrava 2023 má za sebou jubilejný ročník. Minulo sa 25 ton ľadu a aký bol očami fotografov?

Festival Colours of Ostrava oslavoval dvadsiate výročie.

2.8.2023 (SITA.sk) – Festival Colours of Ostrava má za sebou jubilejný 20. ročník. Riaditeľka festivalu Zlata Holušová tento ročník označila ako jeden z najťažších, veď z programu vypadli dvaja headlineri – Ellie Goulding neprišla pre chorobu a Burna Boy neodletel z Paríža, pretože sa mu pokazilo lietadlo.

Zaujímavé čísla Colours of Ostrava 2023

Projekt Colours bez bariér: 848 zdravotne znevýhodnených návštevníkov – držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP/P
20 tlmočníkov do znakovej reči
Seniori nad 65 rokov v sobotu so vstupom zdarma: 1 216
Deti na festivalu spolu: 4 212
Pracujúci: 6 750, prvýkrát sa zapojilo aj 10 seniorov
Platobné terminály: vyše 700
Zaistenie bezpečnosti festivalu: viac ako 100 ľudí, 20 kilometrov káblov
Ľad: 25 ton
Výčap – pivo: 200 výčapov
Dozor v ČEZ Family Parku: viac 100 detí

Aj napriek tomu sa v unikátnom industriálnom areáli ostravských Dolních Vítkovic sa predstavilo viac ako 70 medzinárodných kapiel mnohých žánrov zo všetkých kútov sveta a vyše 40 domácich mien, ktorí ponúkli výnimočné zážitky na ôsmich hudobných pódiách.

Ako každý rok, ani teraz nechýbali divadelné predstavenia, filmové projekcie, workshopy a umelecké aktivity. Rodiny s deťmi si užili veľkú rodinnú zónu s bohatým programom a strážením detí a v areáli dokonca prebehla aj svadba.

A aký bol festival Colours of Ostrava 2023 očami fotografov? Podľa záberov sa zdá, že opäť výnimočný, pretože skvelú atmosféru dokázali preniesť na fantastické snímky. Už niekoľko rokov je „hlavou tohto tímu Zdenko Hanout, ktorý priblížil aj svoj bežný festivalový deň.

„Začína sa už po deviatej ráno v produkcii, kde pre svoj fotografický tím plánujem denné aktivity, komunikujem s ľuďmi od social media, čo konkrétne by potrebovali komunikovať a tomu čiastočne prispôsobíme aj fotografovanie. Odpovedám na správy od médií a novinárov, kde im poskytujem informácie o aktuálnych možnostiach rozhovorov a podmienkach fotografovania vystupujúcich na festivale,” hovorí.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Aj po tých rokoch, ktoré spolupracuje s festivalom ho vie zaujať symbióza historického industriálneho priestoru s modernou dobou, s návštevníkmi z rôznych krajín, s prírodou, ktorá sa v tých miestach za posledné desaťročia znova rozrástla a aj s rôznorodosťou kultúr, ktoré vo festivalové dni spoja ľudí na tomto mieste. „Či už sa jedná o koncerty, rôzne zaujímavé prednášky na sprievodnej konferencii Meltingpot, tanečné workshopy alebo neskorá žúrka v jednom z tanečných zákutí na festivale,” doplnil.

A jedinečnú atmosféru festivalu si môžete vychutnať aj vy vďaka fotografiám a ak by ste chceli Colours v budúcom roku navštíviť osobne poznačte si v kalendári dátum od 17. do 21. júla 2024. Vstupenky sú už v predaji.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Colours of Ostrava 2023 (fotografie)

Viac k témam: Colours of Ostrava, Ostrava
Zdroj: SITA.sk – Colours of Ostrava 2023 má za sebou jubilejný ročník. Minulo sa 25 ton ľadu a aký bol očami fotografov? © SITA Všetky práva vyhradené.