Koronavírus prenikol aj medzi švajčiarsku gardu, pápež František však naďalej nenosí rúško

12.10.2020 (Webnoviny.sk) – Vatikán v pondelok informoval, že štyria členovia švajčiarskej gardy majú pozitívny test na koronavírus. Nárast počtu prípadov ochorenia COVID-19 v okolitých regiónoch sa tak dostal až za vatikánske múry.

Viac o téme: Koronavírus

Nakazených je dokopy sedem ľudí

Ako uviedla “Svätá stolica”, všetci štyria sú symptomatickí a kým dohľadajú všetky kontakty, budú v izolácii. Uvedené kvarteto sa pridalo k ďalším trom predstaviteľom Vatikánu, ktorí mali v ostatných týždňoch pozitívny test.

Ešte počas prvej vlny pandémie sa koronavírusom nakazilo niekoľko desiatok vatikánskych predstaviteľov.

Pápež František stále bez rúška

Napriek pozitívnym prípadom medzi vlastnými strážcami sa 83-ročný pápež František naďalej vyhýba noseniu rúška. Nedávno sa stretol s kardinálom Georgeom Pellom, pričom ani jeden z nich nemal tvárovú masku. Františkovo rozhodnutie nenosiť rúško vyvolalo kritiku na sociálnych sieťach.

Taliansko zaznamenáva prudký nárast prípadov COVID-19, pričom oblasť Lazia okolo Vatikánu patrí medzi najviac zasiahnuté v tejto druhej vlne pandémie.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronavírus prenikol aj medzi švajčiarsku gardu, pápež František však naďalej nenosí rúško © SITA Všetky práva vyhradené.

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac