- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kolektívne vyjednávanie je stále neúspešné, v nitrianskom Jaguari hrozí štrajková pohotovosť

0 39

- Reklama -

7.10.2019 (Webnoviny.sk) – V nitrianskom Jaguar Land Rover bude pravdepodobne vyhlásená štrajková pohotovosť. Pre agentúru SITA to uviedol tunajší šéf odborov Peter Mrázik. Kolektívne vyjednávanie je totiž v najmladšej automobilke na Slovensku stále neúspešné.

Sú ochotní bojovať za postavenie

Zástupcovia zamestnancov a automobilky spolu rokovali aj minulý týždeň, aktuálne chcú odbory iniciovať ďalšie stretnutie. “Chceme, aby bolo krátke a dalo jasnú odpoveď. Buď sa dohodneme, alebo bude vyhlásená štrajková pohotovosť a otvorí sa cesta k štrajku,” povedal Mrázik.

Či sa tak naozaj stane, šéf odborov komentovať nechcel. “Ťažko povedať, no ľudia v automobilke sú ochotní bojovať za svoje postavenie,” myslí si Mrázik.

Ostatní čítajú
1 z 1 768

Chcú viesť konštruktívny dialóg

- Reklama -

Kolektívne vyjednávanie v automobilke v Nitre odštartovalo 5. septembra. Moderné odbory v ňom žiadajú transformovanie mzdového systému do tried a dosiahnutie zvýšenia mzdy o 15 % vrátane zmeny pravidiel výrobného bonusu. Zároveň chcú zabojovať aj o mzdové zvýhodnenia nad rámec zákona, za prácu nadčas, za prácu v rizikách a prácu cez víkendy a sviatky.

Zástupcovia zamestnancov uviedli, že chcú s vedením spoločnosti viesť konštruktívny dialóg, upozornili však, že v prípade potreby nebudú váhať podniknúť ďalšie nevyhnutné kroky k presadeniu svojich požiadaviek.

Závod otvorili v roku 2018

Jaguar Land Rover otvoril svoj závod v Nitre v októbri 2018. Investícia dosiahla 1,4 mld. eur. V roku 2018 predal Jaguar Land Rover v 128 krajinách sveta takmer 600 tis. vozidiel. Výrobu sústreďuje v Spojenom kráľovstve a v ďalších závodoch v Číne, Brazílii, Indii, Rakúsku a na Slovensku.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko Jaguar Land Rover.

Viac k témam: štrajková pohotovosť, vyjednávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolektívne vyjednávanie je stále neúspešné, v nitrianskom Jaguari hrozí štrajková pohotovosť © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -