fbpx

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Horúčavy ohrozujú aj ľudí bez strechy nad hlavou, rizikom je dehydratácia či úpaly

0 6

- Reklama -

26.6.2019 (Webnoviny.sk) – Letné horúčavy ohrozujú najmä ľudí bez strechy nad hlavou, z ktorých mnohých zároveň trápia rôzne zdravotné problémy a často aj vysoký vek. Hoci leto prináša pre ľudí bez domova istý pocit úľavy, pretože nemajú také problémy s nocľahom ako v chladných mesiacoch, prináša aj ohrozenia.

Najväčším rizikom je pritom dehydratácia, úpaly či rýchlejšie šírenie infekčných chorôb. Humanitárna organizácia Depaul Slovensko preto upozorňuje, že bezdomovcom je v lete rovnako dôležité pomôcť ako v zime.

- Reklama -

V prípade, že vieme o klientoch, ktorí majú zdravotné problémy, navštevujeme ich častejšie, zisťujeme, či majú dostatok liekov. Leto je aj čas dovoleniek, preto býva niekedy problém dostať sa k lekárom. Takisto pripomíname klientom možnosť navštevovať naše denné centrá kvôli hygiene a nezabúdať na pitný režim,“ vysvetlila terénna pracovníčka Depaul Slovensko Lucia Nagyová.

Dodala, že Depaul Slovensko v lete ľuďom bez domova rozdáva pitnú vodu a šiltovky na ochranu pred priamym slnkom. “Pomáhať však môže každý z nás. Pomôcť môže aj darovaná fľaška minerálnej vody či ovocie,” uzavrela organizácia.

Ostatní čítajú
1 z 7 150

Viac k témam: bezdomovci, horúčavy, nezisková organizácia Depaul Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Horúčavy ohrozujú aj ľudí bez strechy nad hlavou, rizikom je dehydratácia či úpaly © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -