fbpx

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Foto: V ťažko dostupnom teréne pri Brezne horí les, zasahuje aj vrtuľník Black Hawk

0 16

- Reklama -

8.7.2019 (Webnoviny.sk) – Pri požiari v ťažko dostupnom teréne pomáha aj vojenská technika. Ozbrojené sily nasadili na hasenie požiaru v obci Bystrá vrtuľník Black Hawk. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková.

“Na hasenie bol po absolvovaní predpísaného výcviku po prvýkrát nasadený vrtuľník UH 60 M Black Hawk. Aj týmto ozbrojené sily potvrdzujú, že nová moderná technika bude slúžiť na zabezpečenie úloh v prospech všetkých občanov Slovenskej republiky a vojaci sú tu pre nich nepretržite,” uviedla Capáková v tlačovej správe.

V katastri obci Bystrá v okrese Brezno nahlásili požiar dnes pred 14:00. Les horí v ťažko dostupnom teréne, hasičskú techniku tam nevedia dostať.

- Reklama -

“Hasiči smerovali k požiarisku pešo viac ako hodinu, pričom po ďalšom prieskume si na zásah vyžiadali vrtuľník Letky MV SR. Ten bude pre potreby hasenia požiaru čerpať vodu z vodnej nádrže Krpáčovo,” informovala už Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Ostatní čítajú
1 z 7 108

Požiar im nahlásili dnes pred 14:00. Na mieste zasahujú hasiči z Modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí skupina Stred a príslušníci z Brezna, Zvolena a Banskej Bystrice.

Viac k témam: hasiči, požiar, požiar lesa, vrtuľník Black Hawk UH-60
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: V ťažko dostupnom teréne pri Brezne horí les, zasahuje aj vrtuľník Black Hawk © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -