- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Úrady tvrdšie zakročia proti čínskym firmám zneužívajúcim značku Made in Vietnam

0 44

- Reklama -

BRATISLAVA 11. júna (WebNoviny.sk) – Čínske spoločnosti nelegálne používajú značku “Made in Vietnam”, aby sa vyhli clám uvaleným na čínske tovary v rámci prebiehajúcej obchodnej vojny s USA. Tvrdia to predstavitelia vietnamského colného úradu.

Textil, poľnohospodárske produkty, dlaždice, med, železo, oceľ a preglejky patria k čínskym produktom, u ktorých sa najčastejšie mení značka pôvodu a potom sa exportujú. Informoval o tom portál news.sky.com.

- Reklama -

Vietnamská vláda uviedla, že colný úrad krajiny teraz bude agresívnejšie kontrolovať certifikáty o pôvode výrobkov. Minister zahraničia Pham Binh Minh upozornil na vážne následky, ak sa takéto kroky nebudú kontrolovať.

“Bude to sabotovať vietnamské značky a produkty a ovplyvní to aj spotrebiteľov,” uviedol. “Môžeme dokonca byť terčom colnej odvety zo strany iných krajín,” dodal. Najväčším exportným trhom Vietnamu sú USA, pričom väčšina vietnamského dovozu pochádza z Číny.

Ostatní čítajú
1 z 1 680

Viac k témam: clá, clá USA, obchodná vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Úrady tvrdšie zakročia proti čínskym firmám zneužívajúcim značku Made in Vietnam © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -