in

Poslanci rozhodnú, či sa na Slovensku predĺži núdzový stav. SaS a Sme rodina návrh podporia (naživo)

24.2.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 24. februára 14:25

Poslanci parlamentu rozhodnú o tom, či sa na Slovensku predĺži núdzový stav. Rokovanie sa začalo v stredu o 13.00 a bol schválený aj program schôdze.

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) predpokladá, že poslanci za hnutie Sme rodina, ktorí nemusia byť v karanténe, podporia predĺženie núdzového stavu. Povedal to v stredu počas rokovania vlády.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Legitímny a nevyhnutný krok

Predĺženie núdzového stavu podporia aj poslanci za stranu Sloboda a Solidarita (SaS).

Viac o téme: Koronavírus

Na stredajšej tlačovej konferencii to povedala predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. Doplnila, že sa v klube stotožňujú s názorom, že pandemická situácia je kritická. Parlament má na dnešnej 24. schôdzi odsúhlasiť vládou schválené predĺženie núdzového stavu.

„Súhlasíme s vládou, že opätovné predĺženie núdzového stavu je legitímnym a nevyhnutným krokom,” uviedla Zemanová. Poslanecký klub SaS podľa nej žiadal o doplnenie informácií k núdzovému stavu a ministerstvá ich doplnili. „Ministerstvo spravodlivosti zverejnilo materiál a doručilo ho do národnej rady. Tým boli schválené aj podmienky poslaneckého klubu SaS,” dodala.

Vzhľadom na program 24. schôdze a počet písomne prihlásených poslancov do rozpravy k predĺženiu núdzového stavu si Zemanová osobne myslí, že hlasovanie o ňom bude až vo štvrtok 25. februára.

Informačná a argumentačná fáza

Podľa mienky Ministerstva spravodlivosti SR vláda uviedla, prečo považuje opätovné predĺženie núdzového stavu za legálne, legitímne a nevyhnutné.

Ministri na stredajšom rokovaní schválili materiál, ktorého úlohou je doplniť informačnú a argumentačnú bázu k návrhu vlády SR na vyslovenie súhlasu Národnej rady SR s opakovaným predĺžením núdzového stavu.

Vláda na rokovaní začiatkom februára rozhodla o tom, že núdzový stav sa od pondelka 8. februára predĺži o ďalších 40 dní. Kabinetu však podľa nedávno schválenej legislatívy tento krok musia ešte potvrdiť členovia zákonodarného zboru, a to do 20 dní od jeho predĺženia.

Ministri na svojom rokovaní vo štvrtok 18. februára schválili návrh vlády SR na vyslovenie súhlasu NR SR s opakovaným predĺžením núdzového stavu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci rozhodnú, či sa na Slovensku predĺži núdzový stav. SaS a Sme rodina návrh podporia (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

Sulík je ochotný stať sa ministrom zdravotníctva, lebo zlyhania Krajčího sú očividné a je ich veľa

Štát upustí od vyrubenia úroku z omeškania a uloženia pokuty za nepodanie daňového priznania