- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nemecko má záujem o skvapalnený zemný plyn z USA, Washington tlačil na vybudovanie terminálov

0 3

- Reklama -

BERLÍN 12. februára (WebNoviny.sk) – Nemecký minister hospodárstva Peter Altmaier vyjadril presvedčenie, že jeho krajina bude mať čoskoro k dispozícii dva terminály na dovoz skvapalneného zemného plynu z USA.

Na vybudovanie zariadení tlačí Washington v snahe posilniť svoj export tejto komodity do Európy. Berlín je pripravený poskytnúť konzorciám pre vybudovanie terminálov „významné“ subvencie, povedal Altmaier v utorok na stretnutí s americkými predstaviteľmi, konkrétnu sumu ale neuviedol.

- Reklama -

Námestník amerického ministra energetiky Dan Brouillette uviedol, že USA sú „povzbudené“ minulotýždňovou dohodou medzi Nemeckom a Francúzskom, ktorá predpokladá, že projekty ako nemecko-ruský plynovod Nord Stream 2 budú podliehať reguláciám EÚ.

Washington projekt ostro kritizuje ako nástroj na posilnenie politického vplyvu Ruska a obchádzanie spojencov USA vo východnej Európe, uviedla agentúra AP.

Ostatní čítajú
1 z 1 611

Viac k témam: Nord Steam 2, Spojené štáty americké, zemný plyn
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko má záujem o skvapalnený zemný plyn z USA, Washington tlačil na vybudovanie terminálov © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -