- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Košická Ryba stiahla z trhu 37 kilogramov poľského hovädzieho mäsa

0 12

- Reklama -

BRATISLAVA 1. februára (WebNoviny.sk) – Spoločnosť Ryba Košice na základe medializovaných informácií o závadnom mäse z Poľska stiahla z trhu zhruba 37 kilogramov hovädzieho zadného.

Problémová spoločnosť Elkopol

Ako ďalej informovala firma, išlo o mäso, pri ktorom ako pôvodného dodávateľa na základe vlastných kontrol identifikovala poľskú spoločnosť Elkopol. Tá je podľa zverejnených informácií jedným z pôvodcov závadného hovädzieho mäsa, ktoré sa dostalo aj na slovenský trh.

„Po medializovaných informáciách sme začali preverovať dodávateľský reťazec nášho dodávateľa a natrafili sme na inkriminovaný bitúnok. Prijali sme okamžité opatrenia, ku ktorým vyzývame aj ostatných účastníkov trhu,“ informovala riaditeľka spoločnosti Viktória Megelová.

Ostatní čítajú
1 z 1 529

- Reklama -

Testy nepreukázali žiadne anomálie

Slovenským sprostredkovateľom tohto mäsa pre gastrodivíziu Ryby Košice bola spoločnosť Mäsiarstvo Tóny, Lažany, s ktorou košická Ryba ihneď prerušila spoluprácu. Spoločnosť zároveň do odvolania zastavila akékoľvek dovozy hovädzieho a bravčového mäsa i hydiny z Poľska.

Ako ďalej uvádza spoločnosť, dodávka hovädzieho mäsa prešla zákonnými senzorickými a vizuálnymi testami, ktoré nevykazovali žiadne anomálie.

„Na inkriminovaný bitúnok ukázala až spätná kontrola, ktorú sme vykonali po medializácii škandálu. V prípade menšej časti dodávky, ktorá sa medzičasom dostala na trh, sme okamžite informovali všetkých odberateľov,“ dodáva Megelová s tým, že zvyšok dodávky, ktorý zostal v skladových zásobách Ryby Košice dala, spoločnosť zlikvidovať s výnimkou malej vzorky určenej na ďalšie laboratórne testovanie.

Viac k témam: hovädzie mäso, mäso z Poľska – škandál s bitúnkami, Ryba Košice
Zdroj: Webnoviny.sk – Košická Ryba stiahla z trhu 37 kilogramov poľského hovädzieho mäsa © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -