- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Európska komisia vyšetruje škandál na poľských bitúnkoch, kde spracovávali mäso z chorých kráv

0 8

- Reklama -

VARŠAVA 4. februára (WebNoviny.sk) – Európska únia začala v Poľsku prešetrovanie po správach o tom, že v krajine išli ilegálne na porážku choré kravy, pričom tisíce kilogramov takéhoto mäsa sa exportovali do viac ako desiatky krajín. Vyšetrovanie začala Európska komisia v pondelok a má trvať týždeň.

Na prípad upozornila investigatívna správa súkromnej televíznej stanice TVN, ktorá skrytou kamerou nakrútila zábery dokumentujúce, že na bitúnku v meste Ostrow Mazowiecka na severovýchode Poľska v noci porážali choré kravy.

- Reklama -

Bitúnok to robil bez prítomnosti veterinára, ktorú zákon vyžaduje. Poľsko, ktoré je významným producentom hovädzieho mäsa, problém nahlásilo únijnému systému včasného varovania RASFF, ktorý slúži na rýchle vyhľadanie nebezpečných potravín a ich stiahnutie z trhu.

Mäso z chorého dobytka sa podľa hlavného poľského štátneho veterinárneho lekára vyviezlo aj na Slovensko, do Fínska, Maďarska, Estónska, Rumunska, Švédska, Francúzska, Španielska, Litvy a Portugalska.

Ostatní čítajú
1 z 1 612

Viac k témam: Európska komisia (EK), Európska únia, mäso z Poľska – škandál s bitúnkami
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia vyšetruje škandál na poľských bitúnkoch, kde spracovávali mäso z chorých kráv © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -