in

Čerpanie eurofondov a podpora regionálneho rozvoja budú prepojené, Čaputová podpísala novelu zákona

17.7.2023 (SITA.sk) – Čerpanie európskych štrukturálnych fondov a podpora regionálneho rozvoja budú prepojené. Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala novelu zákona o podpore regionálneho rozvoja.

Zmeny zabezpečia efektívnejšie využitie zdrojov z európskych fondov s prihliadnutím na územné potreby. Od 1. septembra to umožní nastaviť nedopytový mechanizmus implementácie integrovaných územných investícií v Integrovanom regionálnom operačnom programe. Zvýši sa aj miera v súčasnosti nízkej schopnosti strategického plánovania subjektov územnej samosprávy.

Novela upravuje činnosti Rady partnerstva a Kooperačnej rady udržateľného mestského rozvoja, cieľom je implementácia mimo dopytového výberu projektov prostredníctvom integrovaných územných investícií vychádzajúcich z integrovaných územných stratégií. Obe rady predstavujú participatívne územné fórum, združujúce relevantných aktérov z prostredia územnej samosprávy, štátnej správy a súkromného a občianskeho sektora.

Zároveň bude možné navýšenie disponibilných finančných prostriedkov vyčlenených na výzvu a predĺženie lehoty na predkladanie žiadostí o dotáciu, ak táto zmena nemá vplyv na zmenu podmienok poskytnutia dotácie. V záujme urýchlenia kontrolných procesov novela precizuje spôsob výkonu finančnej kontroly poskytnutej dotácie ministerstvom.

Viac k témam: Eurofondy, Integrovaný regionálny operačný program (IROP), Prezidentka SR, Regionálny rozvoj
Zdroj: SITA.sk – Čerpanie eurofondov a podpora regionálneho rozvoja budú prepojené, Čaputová podpísala novelu zákona © SITA Všetky práva vyhradené.

Ukrajinská armáda oslobodila ďalších 18 kilometrov štvorcových územia

Čaputová: Bez mimovládok by bolo známych menej korupčných káuz a nemal by sa kto zastať ľudských práv