fbpx

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Cséfalvayová zvoláva mimoriadne zasadnutie výboru pre kauzu Skripaľ

0 11

- Reklama -

BRATISLAVA 27. marca (WebNoviny.sk) – Predsedníčka Zahraničného výboru NR SR Katarína Cséfalvayová zvoláva mimoriadne zasadnutie výboru, na ktorom by mala odznieť informácia ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti v prípade použitia zakázanej chemickej látky novičok na pôde Európskej únie.

Odporúčame:
Prezident Kiska kritizuje postup Lajčákovho ministerstva v kauze Skripaľ

“Slovensko sa nemôže tváriť, že sa nás závažný útok na pôde EÚ netýka. Britská premiérka Theresa May označila tento útok za drzý a bezohľadný a jasne ho spojila s agresívnym správaním Ruskej federácie voči Európe a ďalším krajinám v ruskom susedstve,” informovala Cséfalvayová v tlačovej správe. Preto chce vedieť, prečo sa Slovensko nepripojilo k väčšine európskych krajín.

“K dnešnému dňu tak urobilo už 18 krajín. Rusko dlhodobo destabilizuje svoje susedstvo a myslím, že k ráznejším krokom v súvislosti s Ruskou federáciou malo prísť zo strany našej diplomacie, už vtedy keď Putinovo vedenie Ruska v rozpore s medzinárodným právom anektovalo Krym, spustilo konflikt na východe Ukrajiny, alebo keď nad Donbasom došlo k zostreleniu malajzijského lietadla MH17. Ako som už viackrát povedala, Rusku treba dôrazne ukázať, že existuje červená čiara, ktorej prekročenie má svoje následky,” pokračovala Cséfalvayová, ktorá nedávno na tomto poste nahradila Františka Šebeja, ktorý z parlamentu odišiel.

Ostatní čítajú
1 z 7 108

- Reklama -

Odporúčame:
Fico a Danko sú proti vyhosteniu diplomatov, chcú si udržať dobré vzťahy s Ruskom

Predsedníčka výboru pripomenula, že podľa programového vyhlásenia vlády, ktoré v pondelok schválili, je národno-štátnym záujmom krajiny jednoznačná kontinuita v proeurópskej a proatlantickej orientácii SR, založená na širokej politickej zhode.

“Toto znamená, že Slovenská republika bude zdieľať hodnoty Európskej únie a zároveň bude solidárna s krajinami, ktorých suverenita alebo záujmy budú porušené zo strany akéhokoľvek agresora alebo narušiteľa. Nehovoriac o tom, ak na území našich spojencom v EÚ alebo NATO dôjde k použitiu jedovatého plynu za účelom spáchania vraždy, pričom podozrivým je štát,” dodala.

 

Viac k témam: Andrej Kiska, Európska únia, Katarína Cséfalvayová, Lukáš Parízek, Rusko, Sergej Skripaľ, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk – Cséfalvayová zvoláva mimoriadne zasadnutie výboru pre kauzu Skripaľ © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -