- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Bývalý generálny prokurátor Trnka môže skončiť vo väzbe, vyšetrovateľ podal návrh

0 30

- Reklama -

17.1.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia navrhuje väzobné stíhanie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku „Spisový materiál spolu s podnetom na podanie návrhu na vzatie do väzby bol včera (štvrtok) vo večerných hodinách doručený prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry,“ uvádza Policajný zbor SR na sociálnej sieti.

Zadržaný bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka bol vo štvrtok aj v decembri obvinený z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa, no podľa dôveryhodného zdroja agentúry SITA to bolo z dvoch rôznych trestných skutkov.

- Reklama -

- Reklama -

V decembri polícia na sociálnej sieti uviedla, že obvinenie súvisí s utajovaním nahrávky Gorila, ku ktorej mal mať obvinený prístup v rokoch 2007 až 2014. Dôvod štvrtkového zadržania ostáva zatiaľ nejasný.

Ostatní čítajú

Dobroslav Trnka stál na čele prokuratúry v rokoch 2004 až 2011.

Viac k témam: kauza Gorila
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý generálny prokurátor Trnka môže skončiť vo väzbe, vyšetrovateľ podal návrh © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac