Bihariová z PS/Spolu žaluje Kotlebovu ĽSNS, dôvodom sú dezinformácie v straníckych novinách

3.1.2020 (Webnoviny.sk) – Irena Bihariová z koalície Progresívne Slovensko(PS)/Spolu – občianska demokracia podala žalobu na parlamentnú stranu Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa koalície PS/Spolu Silvia Hudáčková prostredníctvom tlačovej správy.

Nepravdivé informácie v novinách

Ako dôvod uviedla, že ĽSNS distribuovala v decembri po Slovensku stranícke noviny s nepravdivými informáciami o kandidátke PS/Spolu a dlhoročnej aktivistke proti extrémizmu Bihariovej.

Podľa straníckych novín ĽSNS mala vraj Bihariová získať tisíce eur na dotáciách od ministerstva školstva a chodiť za ne presadzovať „zvrhlú agendu“ deťom na školy.

„Tieto tvrdenia ĽSNS sú nepravdivé, Irena Bihariová ani OZ Ľudia proti rasizmu, v ktorom pôsobila, nikdy takúto dotáciu nedostali. Bihariová sa obrátila preto s občianskoprávnou žalobou na Okresný súd v Banskej Bystrici,“ uviedla hovorkyňa.

Zbierala financie od verejnosti

Bihariová za účelom úhrady právnych služieb zbierala financie od verejnosti.

„Zbierala som ich za účelom úhrady právnych služieb, ktoré chcem využiť v súvislosti s občianskoprávnou žalobou na ĽSNS. Nikdy v živote som pred tým na nič nepýtala verejne peniaze, o to viac ma potešilo, že sme v rekordnom čase vyzbierali vyše 9000 eur,” vysvetľuje kandidátka PS/Spolu. Dodala, že bude verejnosť informovať o všetkých súvisiacich finančných pohyboch a úhradách. Tieto informácie sú dostupné aj na jej transparentnom účte.

Minulý rok so žalobou na vydavateľa konšpiračného mesačníka Zem a Vek Tibora Rostása uspel kandidát PS/Spolu Pavel Sibyla. Rostás bol odsúdený za prečin hanobenia národa a rasy. Podľa Úradu špeciálnej prokuratúry SR sa týchto protizákonných skutkov dopustil, keď napísal a uverejnil článok Klin Židov medzi Slovanmi.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko aj ĽSNS.

Viac k témam: žaloba
Zdroj: Webnoviny.sk – Bihariová z PS/Spolu žaluje Kotlebovu ĽSNS, dôvodom sú dezinformácie v straníckych novinách © SITA Všetky práva vyhradené.

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac