Belgická polícia zhabala pri razii na bruselskom trhu jedenásť a pol tony marihuany

0 116

19.5.2020 (Webnoviny.sk) – Belgická polícia zhabala 11,5 tony marihuany za odhadom 114 miliónov eur. Počas akcie takisto zatkla šesť ľudí. Raziu vykonali na bruselskom trhu, na ktorom ponúka svoje produkty viac ako sto firiem a mesačne ho navštívi približne 23-tisíc ľudí.

Kancelária tamojšieho prokurátora v utorok informovala, že špeciálne policajné jednotky našli drogy v kontajneri v pondelok ráno. Správca trhu Laurent Nys potvrdil, že na miesto prišlo približne 30 policajných vozidiel a asistovala im aj helikoptéra.

“Je veľmi náročné kontrolovať všetky nákladné autá, ktoré prichádzajú a odchádzajú. Nemám na to k dispozícii dostatok policajtov,” uviedol Nys pre miestnu televíziu RTBF.

Ostatní čítajú

Cestovné obmedzenia súvisiace s bojom proti šíreniu nového koronavírusu ovplyvnili aj nelegálny obchod s drogami, ktorých je podľa belgickej polície v krajine menej, čo malo za následok mierne zvýšenie cien.

Viac k témam: drogy, marihuana
Zdroj: Webnoviny.sk – Belgická polícia zhabala pri razii na bruselskom trhu jedenásť a pol tony marihuany © SITA Všetky práva vyhradené.

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac