Automobilka Nissan nepotrebuje v USA zamestnancov, tisíce z nich skončia na neplatenej dovolenke

0 33

7.4.2020 (Webnoviny.sk) – Japonská automobilka Nissan posiela na neplatenú dovolenku približne 10-tisíc zamestnancov vo svojich amerických závodoch v štátoch Mississippi a Tennessee, ktoré zostávajú zatvorené, aby sa tak pomohlo spomaleniu epidémie ochorenia Covid-19.

Informovala o tom v utorok hovorkyňa výrobcu áut Lloryn Love-Carterová. Spoločnosť Nissan týchto pracovníkov žiada, aby si uplatnili nárok na štátnu podporu v nezamestnanosti prinajmenšom do 27. apríla, keď plánuje obnoviť produkciu. Informuje o tom portál cnn.com.

Automobilka Nissan prerušila výrobu vo svojich amerických závodoch 20. marca. Produkciu však v dôsledku pandémie koronavírusu pozastavili aj ostatní výrobcovia áut v USA, vrátane spoločností Ford, General Motors a Fiat Chrysler.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: automobilka, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Automobilka Nissan nepotrebuje v USA zamestnancov, tisíce z nich skončia na neplatenej dovolenke © SITA Všetky práva vyhradené.

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac