Aktualizovaná mapa. Pozrite si, odkiaľ sú nové prípady nákazy COVID-19 na Slovensku

Dnes prevzal vládnutie nad krajinou Igor Matovič (OĽaNO). Hneď na prvej tlačovej konferencii vyhlásil informáciu, ktorá nie je potešujúcou. Na Slovensku dnes diagnostikovali viac ako štyridsať ľudí, ktorý majú koronavírus.

Väčšina prípadov sa lieči doma v izolácii, niektorí sú hospitalizovaní. Igor Matovič chce, aby sa viac testovalo. Uznáva, že je veľa rýchlotestov, ktoré majú veľmi nízku kvalitu. Včera bolo testovaných 350 ľudí, dnes priblížne o 100 ľudí viac.

Slovensko najnovšie eviduje 178 osôb, trpiacich na ochorenie COVID-19, čo je o 41 viac ako tomu bolo včera.

Nové prípady COVID-19 na Slovensku:

Vláda SR schválila vyhlásenie núdzového stavu podľa čl. 5 ústavného zákona č. 227/2002 Z. z., platí od 16. marca 2020 od 6.00 h.
Od 16. marca 2020 budú zatvorené maloobchodné prevádzky s výnimkou potravín, lekární, drogérií, predajní tlače, pôšt, bánk, čerpacích staníc, stravovacích prevádzok a obchodov s krmivom pre zvieratá, práčovní a čistiarní odevov, taxislužieb pri prevoze tovaru, autoservisov, pneuservisov a odťahových služieb.


Všetky doterajšie rozhodnutia naďalej zostávajú v platnosti. Zatvorené zostávajú hraničné priechody a letiská. Obmedzujú sa otváracie hodiny nákupnych centier, zatvorené zostanú bary a diskotéky. Do 14-dňovej karantény je povinný ísť každý, kto sa vráti na Slovensko zo zahraničia. V opačnom prípade mu hrozí pokuta vo výške 1659 eur. Od 16. marca budú zatvorené školy aj predškolské zariadenia.

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac