MS v hokeji 2024: Výsledky – utorok 14. máj (video+foto)

Výsledky utorňajších zápasov na MS v hokeji 2024, o najväčší šok sa postarali Rakúšania v súboji proti favorizovaným Kanaďanom.

15.5.2024 (SITA.sk) – O prvotriedne prekvapenie sa v utorok postarali reprezentanti Rakúska, ktorí na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Česku obrali Kanaďanov o bod. Po druhej tretine pritom prehrávali 1:6 a zdalo sa, že obhajcovia zlata bez väčších problémov získajú tri body.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

V tretej časti však Rakúšania z deviatich striel dosiahli päť gólov a duel dotiahli do predĺženia, v ktorom už po pätnástich sekundách rozhodol John Tavares o druhom bode pre Kanadu. Tá prišla vôbec o prvý bod na turnaji, predtým zdolali Britov aj Dánov. V druhom súboji pražskej A-skupiny Dáni podľahli Nórom 0:2.

V ostravskej B-skupine Kazachovia prehrali s Lotyšmi 0:2 a vo večernom súboji Poliaci nestačili na Francúzov, keď prehrávali už 0:4 a skorigovali len na 2:4. Práve nováčik medzi svetovou elitou z Poľska bude súperom Slovákov v stredajšom večernom stretnutí.

Bez straty bodu sú na turnaji už iba Švédi, ktorí mali v utorok voľnom a bez duelu budú aj v stredu.

MS v hokeji 2024 – výsledky (utorok 14. máj 2024)

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2024: 5. deň /14. máj (fotografie)

A-skupina

Dánsko – Nórsko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Kanada – Rakúsko 7:6 po predĺžení (3:1, 3:0, 0:5  – 1:0)

B-skupina

Kazachstan – Lotyšsko 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Poľsko – Francúzsko 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

MS v hokeji 2024 – program (streda 15. máj 2024)

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2024, Ostrava, Praha
Zdroj: SITA.sk – MS v hokeji 2024: Výsledky – utorok 14. máj (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.